Łóżko – ważny element w domu

W każdym domu jest jakieś łóżko. Tam gdzie są ludzie, muszą być też podstawowe meble a łóżko jest jednym z nich. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby każdy taki mebel był tak samo wygodny, jednak nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Zdecydowanie najwygodniejsze z nich to te, które są przeznaczone do sypialni i mają oddzielne materace. W taki sposób nie tylko owe materace można wymieniać, ale przede wszystkim dobrać najlepsze z nich. Obecne materace tworzone są z zachowaniem najwyższej jakości i komfortu spania. Posiadają sprężyny w oddzielnych kieszeniach, zaś góra i dół zawierają włókno kokosowe. Dzięki temu materac się nie odkształca zaś włókno kokosowe dba o to, by sprężyna za szybko nie przedostała się do śpiącej osoby. Takie rozwiązanie gwarantuje, iż jest to produkt nie tylko najwyższej jakości, ale też przeznaczony do użytkowania przez długie lata.

Co to znaczy materac kieszeniowy?

Każdy materac jest obecnie robiony jako kieszeniowy, ponieważ w taki sposób daje szansę na spokojny i zdrowy sen. Materac posiadający sprężyny, często był miękki ale niewygodny, ponieważ uginały się one razem, co w wielu przypadkach oznaczało kiepskie ułożenie ciała i rano wstawaliśmy niewyspani, lub z bolącym karkiem. Materac kieszeniowy ma sprężyny, jednak każda z nich jest oddzielnie izolowana. Nie są ze sobą połączone, przez co każda z nich ugina się tylko wtedy, gdy jest bezpośredni na nią nacisk. W poprzednich materacach przy nacisku na jedną sprężynę, uginało się kolejne kila lub nawet kilkanaście. W materacu kieszeniowym nie ma takiej sytuacji. Ugina się tylko ta, która jest naciskana. W fachowym określeniu materac ów ma różne strefy zgniotu. W praktyce jednak oznacza to, że kładąc się na takim materacu, nasze ciało układa się w idealny kształt, ponieważ tylko te sprężyny się uginają, które są ugniatane.

A jest inny sposób na takie łóżko?

Wiele łóżek składanych posiada samą gąbkę. Zwykle jest ona bardzo gruba, ponieważ musi izolować ciało od sprężyn czy krat, w zależności od tego, z czego łóżko jest zrobione. Gruba gąbka ma sama w sobie różne strefy zgniotu, więc figuruje jako jeden z najwygodniejszych elementów do spania. Obecne materace są wykonywane właśnie na wzór gąbki, w którą się wtulamy, kładąc się i ugniata się tylko to, co jest pod nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *