Meble do pokoju nastolatka

Wiele osób zastanawia się, jak urządzić pokój nastolatka, żeby był zadowolony. Tymczasem nie powinno się kombinować, tylko zabrać nastolatka do sklepu, żeby mógł wybrać, co będzie mu się podobało. Oczywiście nie zawsze nas stać na to, co mu się podoba, dlatego warto pójść z nim, sprawdzić ceny i z dostępnych dla nas produktów, dać mu wybrać takie, które mu się podoba. W sklepach oraz internecie jest ogromna ilość produktów, z których można wybrać najlepsze rozwiązanie.

A co zrobić z małym pokojem?

Największe problemy sprawia mały pokój. W świecie nastolatka musi się znaleźć szafa, wygodne łóżko, półki oraz biurko. Nie zawsze jest taka możliwość, ponieważ w niektórych domach pokój nastolatka jest bardzo mały. Jak sobie z tym poradzić? Doskonałym pomysłem jest łóżko piętrowe, pod którym będzie biurko oraz szafa. Ciekawa kompozycja sprawia, że jedne meble to biurko i szafa, a na piętrze wygodne łóżko. Dodatkowe elementy to stopnie na łóżko, które są jednocześnie szufladami. Tego rodzaju rozwiązanie to tak naprawdę ułożenie mebla pod jedną ze ścian i nawet jeśli już nic więcej się nie zmieści, to pozostaje jeszcze wygodne przejście. Łóżko natomiast jest bardzo wygodne z odpowiedniej jakości materacem. Tego rodzaju rozwiązanie to bardzo dobry pomysł umeblowania bardzo malutkiego pokoju, ponieważ ciąg mebli ustawionych pod jedną ściana nie wymaga już więcej mebli, dzięki czemu pozostała przestrzeń jest wolna. Tego rodzaju meble są przeznaczone nie tylko dla nastolatka, lecz z powodu bardzo bezpiecznych stopni i barierek na łóżku, może z niego korzystać też dziecko.

A jeśli nie ma tyle miejsca?

Są pokoje,w których takiego mebla nie postawimy. W takiej sytuacji pozostaje nastolatkowi kupić składane łóżko, które mu jednak będzie się podobało. Może to być tzw. amerykanka, czyli rozkładany do pozycji spania fotel. Może też być to niewielka sofa, która rozłożona rozsunie się wzdłuż ściany do odpowiedniej długości. Pojedynczych składanych mebli jest bardzo dużo. Wystarczy tylko dobrać najbardziej odpowiednie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *