Zdrowy sen, jak to zrobić?

Każdy chciałby mieć w miarę zdrowy sen. Niestety na to składa się wiele czynników, takich jak wygodne łóżko, odpowiednia wilgotność powietrza i względny brak stresu. Na stres niestety niewiele możemy poradzić, jednak z niektórymi elementami możemy dać sobie radę, więc warto spróbować zmienić to, co możemy. Takim elementem jest łóżko. Najlepsze do spania jest proste łóżko z materacem, który w obecnym czasie jest niezwykle wygodny. Jeszcze do niedawna kładąc się na materacu, ciężar ciała skupiał się w jednym miejscu i sprężyny uginały się jednocześnie. Powodowało to sytuację, w której trudno było wygodnie spać, ponieważ środek ciała był w tzw. leju utworzonym przez materac, a nogi i głową wyżej. Choć łóżko wydawało się być bardzo wygodne, ponieważ było miękkie, w rzeczywistości wcale takie nie było. Dlatego obecnie materace do spania tworzone są w zupełnie inny sposób.

Jaki materac jest najlepszy?

Obecne materace mają kilka stref zgniotu. Co to znaczy? To oznacza, że materac nie ugina się w całości, tylko poszczególne strefy. Jest to spowodowane faktem, iż kiedyś sprężyny były połączone ze sobą. Dziś materac jest kieszeniowy. To znaczy, że każda sprężyna jest w oddzielnej kieszeni i nie jest połączona z innymi. Dzięki temu każda z nich ugniata się wyłącznie wtedy, gdy jest nacisk bezpośrednio na nią a nie na kilka innych obok. W taki sposób ciało człowieka ugina materac dokładnie według potrzeb. Głowa czy nogi ugną go w o wiele mniejszym stopniu niż reszta, jednak ciało będzie leżało w równym położeniu. W taki sposób ciało najbardziej odpoczywa, odciążany jest kręgosłup i rano wstajemy wyspani i wypoczęci.

Czy lepiej wybrać łóżko składane czy z materacem?

Wiele osób decyduje się na łóżka składane z powodu zbyt małej ilości przestrzeni w domu. W takiej sytuacji w dzień ono służy do siedzenia zaś w nocy do spania. Tego rodzaju łóżka, choć są wykonane stosunkowo dobrze, nie będą aż tak wygodne jak materace. Dlatego, jeśli mamy w ogóle wybór i chcemy mieć faktycznie wygodne spanie, powinniśmy zdecydować się na typowe z materacem. Jest wygodniejsze i lepsze do wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *